Прянощі і алергія
Прояви харчової алергії пов'язані з нетиповою імунної реакцією на деякі продукти. Реакція може бути різною: висипання на шкірних покривах, набряк слизової носа і горла, запалення слизової оболонки очей, кашель, свербіж і набряк та анафілактичний шок, які можуть призвести до більш серйозних захворювань, наприклад екземи і дерматити або навіть закінчитися летальним результатом, якщо не буде надана своєчасна медична допомога.
Які саме спеції, прянощі, трави, фрукти або овочі можуть викликати харчову алергію? Людині, у якої проявляються алергічні реакції на аніс, бадьян і інші прянощі не рекомендується вживати в їжу груші, яблука, персики, абрикоси, сливи та інші кісточкові плоди, з обережністю потрібно ставитися до страв з горіхами. Алергічні реакції на полин можуть сигналізувати про те, що у людини харчова алергія на такі прянощі, овочі і трави: імбир, мускат, аніс, часник, гострий перець чілі, морква, ромашка або селеру.
З особливою обережністю необхідно вводити спеції і прянощі в раціон маленьких дітей. Багато пряні трави та спеції містять великий запас вітамінів, мінералів і мікроелементів, які потрібні дитині для правильного фізичного розвитку. Але слід бути гранично обережним і прислухатися до рекомендацій педіатрів, інакше у таких кулінарних експериментів можуть бути негативні наслідки - харчова алергія. Починати слід з зелені: петрушки, кропу, базиліка, часнику, кунжутного насіння або інших прянощів, які ростуть в регіоні проживання. Пряні трави потрібно додавати вже після закінчення приготування страви, це допоможе максимально зберегти всі корисні речовини. Кардамон, імбир, корицю, каррі, гіркий перець і інші прянощі з різким смаком і ароматом дітям можна давати після 2,5-3-х років. Обмежити прийом прянощів необхідно і жінкам в період вагітності і лактації. Надмірне вживання гострих і пряних страв може призвести ослаблення імунітету дитини і викликати алергічні реакції. Звичайно, не потрібно повністю виключати спеції і прянощі з свого раціону, необхідно лише трохи знизити їх вживання і ретельно спостерігати за власним здоров'ям і реакцією дитини на ті чи інші прянощі.
Але прянощі можуть давати і абсолютно протилежний ефект – стати ліками, що допомагає позбутися від того чи іншої недуги. Наприклад, імбир використовують при лікуванні шкірного висипу, алергічних захворюваннях, астмі, також він допоможе підвищити імунітет, що в свою чергу дасть можливість організму більш ефективно справлятися з алергенами. Крім імбиру в боротьбі з алергічними проявами допоможе і перець чілі.
При лікуванні алергічної астми використовують порошок куркуми, застосовують його наступним чином: куркуму додають в підігріте вершкове масло і присмачують нерафінованою цукром, приймають таку суміш під час нападів ядухи. Також при алергічних нападах можна приймати відвар м'яти перцевої, сік кореня селери, коктейль із соків моркви, яблук, листя петрушки і суцвіть цвітної капусти, сік кропу з водою (його також можна використовувати для компресів при сильному свербінні), ще при алергії застосовують кропове, лаврове, фенхельное масло.
Харчова алергія – не вирок! При такої хвороби людина може вести колишній спосіб життя, виключивши алергени із свого раціону харчування. Якщо ж алергічна реакція проявляються на будь-які прянощі, це зовсім не означає, що всі спеції і прянощі необхідно виключити з раціону харчування, потрібно лише проконсультуватися в алерголога і скласти меню, яке не завдасть шкоди здоров'ю.
- РататуйЯркие овощи, вкус лета и потрясающий аромат - всё это рататуй, рецепт которого мы предлагаем ниже.Повна версія статті
- Почему нельзя есть одну и ту же пищу каждый деньВ современном темпе жизни мы привыкли завтракать, обедать и ужинать быстро и удобно. Поэтому в рационе преобладает в основном одна и та же еда.Повна версія статті