Я є те, що я їм!
Для чого ми їмо?
Не дивуйтеся! Від відповіді на це, здавалося б, "дитячий" питання безпосередньо залежить стан нашого здоров'я і самопочуття. У сформованих сучасних умовах багато "продукти харчування", навіть з "великою " натяжкою", складно назвати їжею, т. к. ніякої харчової і біологічної цінності для організму людини така "їжа" не представляє, але одночасно створює чимало проблем для його повноцінної роботи.
Справа в тому, що сучасна людина з деяких пір став не зовсім адекватно ставитися до продуктів, які щодня вживає в їжу, так і до самого процесу харчування взагалі. Це стосується не тільки виробників, але і нас - споживачів цих "високотехнологічних продуктів", в повній мірі!
Ми часто - в силу багатьох причин - випускаємо з уваги той важливий факт, що призначення їжі, по суті, одне. І полягає воно в постачанні організму всіма необхідними для його повноцінного функціонування речовинами. Все інше - лише "довесочки".
Організм людини - складна біологічна система, яка ні на секунду не припиняє свою роботу. Для того, щоб підтримувати цю систему в "робочому стані" організму людини доводиться виконувати величезний "комплекс робіт", що вимагає великої кількості "витратних матеріалів" - біологічно активних компонентів - вітамінів, мінеральних речовин, амінокислот, жирів, простих і складних вуглеводів, гормонів і гормоноподобних сполук та ін. Більшість з цих, необхідних йому для повноцінної життєдіяльності речовин, наш організм синтезувати не може, він звик отримувати їх з їжею.
Старі клітини відмирають. Їх потрібно "утилізувати". Замість них створюються нові, молоді клітки. Для цього нашому організму доводиться розщеплювати одні речовини, а з отриманих компонентів створювати інші. Кожен наш орган - це "високотехнологічне виробництво", для ефективної роботи якої необхідні якісні "витратні матеріали". Якісні (удобоусвояемые і зрозумілі для травлення) ж вони тільки в натуральних продуктах, створених для людини природою.
За мільйони років еволюції організм людини навчився отримувати все необхідне для повноцінної життєдіяльності з їжі, яка складалася з різних натуральних продуктів харчування. З розвитком харчової промисловості і появою сучасних технологій людина навчилася змінювати не лише структуру, але і склад, і навіть самі природні властивості натурального продукту, створеного природою.
Основну причину такого стрімкого зростання кількості важких хронічних захворювань у найбільш розвинених країнах дієтологи бачать в кардинально змінилися за останні кілька десятиліть (особливо, за останні 30-50 років) хіміко-біологічному складі і структурі продуктів, що вживаються в їжу у країнах з розвинутою харчовою промисловістю!
Що ми їмо?
Натуральний продукт, у своїй природній формі, виявився недостатньо "хороший" для промислових технологій та технологій продажів". Невеликі терміни зберігання, недостатня "ніжність", не такою, як би хотілося технологу, яскравий колір і смак і т. д. і т. п.
Звичайно, з наведеного вище висловлювання великого філософа можна зробити висновок, що і в Стародавній Греції теж не все і не завжди харчувалися раціонально і правильно. Але організму навіть самого "безрозсудного" нашого далекого предка все ж було набагато простіше", хоча б у тому плані, що тоді ще не існувало ні "харчової хімії", ні "високотехнологічних продуктів". І "недбайливого господаря" доводилося вибирати все-таки з натуральних продуктів, створених природою, до яких його організм був адаптований.
Бурхливий розквіт харчової промисловості породив конкуренцію. Для перемоги в цій все більш запеклій конкурентній боротьбі виробник мусить постійно "покращувати" продають якості виробленого ним продукту харчування. На "перше місце" вийшли низька собівартість продукту, великий термін зберігання, яскраві колір і смак, відсунувши на задній план корисність продукту та його біологічну (харчову) цінність.
У підсумку з вихідного натурального продукту видаляються практично всі його біологічно активні компоненти ("баластні речовини"), що заважають його тривалого зберігання, або додають йому не найкращі "продають якості": запах, колір, смак, консистенцію тощо Отримана таким чином "харчова пустушка" - відмінна основа для додання кінцевого продукту необхідних якостей. Необхідні смак, запах, колір, структуру і консистенцію таким "сучасних продуктів харчування" виробники надають за допомогою "харчової хімії".
Як результат, більшість продуктів харчування промислового виробництва являють собою "жиро - і (або) вуглеводні пустушки" з великою кількістю харчової хімії, легкозасвоюваних (простих) вуглеводів та модифікованих жирів.
Така "їжа", маючи приємний ніжний смак, зазвичай повністю позбавлена біологічно активних речовин, необхідних організму людини для повноцінної життєдіяльності. Внаслідок такого "готового харчування" такі важкі захворювання, як рак, цукровий діабет, хвороби серця і судин і багато інших вже сьогодні перетворилися в "епідемії 21-го століття".
Тому найперша порада, яку дають своїм пацієнтам сьогодні лікарі-дієтологи звучить так: по можливості, готуйте собі їжу самі! З натуральних нерафінованих і не підданих іншої високотехнологічної переробки продуктів!
Намагайтеся як можна рідше використовувати в харчуванні сурогати промислового виробництва. Тим самим ви не тільки забезпечите собі та своїм близьким повноцінне харчування з достатньою кількістю життєво необхідних для здоров'я біологічно активних компонентів їжі, але і захистіть мікрофлору свого кишечника (корисні кишкові бактерії) від гнітюче впливає на неї харчової хімії. Здоров'я ж кишкових бактерій - це здоров'я всього організму!
Будьте здорові!
- РататуйЯркие овощи, вкус лета и потрясающий аромат - всё это рататуй, рецепт которого мы предлагаем ниже.Повна версія статті
- Почему нельзя есть одну и ту же пищу каждый деньВ современном темпе жизни мы привыкли завтракать, обедать и ужинать быстро и удобно. Поэтому в рационе преобладает в основном одна и та же еда.Повна версія статті