Що взяти за основу правильного харчування
Щоб режим і раціон харчування, яких ви дотримуєтеся, не обернулися неприємностями для вашого здоров'я, давайте розберемося, наскільки правдиві відомі гастрономічні стереотипи.
Міф №1. Білий хліб містить більше калорій, ніж хліб з висівками
Ми звикли думати, що хліб з висівками, дієтичний. Насправді обидва продукти мають приблизно однакову калорійність: на 100 гр. хліба припадає близько 230 кілокалорій. Однак варто мати на увазі, що при одному і тому ж показнику калорійності вони по-різному відображаються на нашій фігурі. Білий хліб містить прості вуглеводи, які швидко витрачаються, а хліб з висівками - клітковину, вітаміни, мінерали і білки, з цієї причини останній є більш ефективним при схудненні.
Міф №2. Фрукти - ідеальний десерт
Фрукти традиційно стають продовженням основного блюда. Але це може стати причиною дискомфорту і здуття живота. Технічно, щоб переварити фрукти, організму потрібно 15-20 хвилин: за цей час вони потрапляють в тонкий кишечник, де відбувається всмоктування всіх корисних речовин і вітамінів. Коли ми їмо фрукти після щільного обіду, місця в шлунку для них вже не залишається, як результат – вони надходять в неперетравленому вигляді відразу в товстий кишечник, що може викликати здуття живота, гази і бурчання в животі. Щоб фрукти не виявилися марними, рекомендується їх є через півгодини після їжі.
Міф №3. Заморожені овочі містять меншу кількість вітамінів, ніж свіжі
Сучасні процеси заморожування харчових продуктів дозволяють максимально зберегти вітаміни і мінерали, що містяться у свіжих продуктах. Тому найчастіше якісно заморожені овочі на порядок краще «свіжих», які в силу зберігання в невідповідних умовах втрачають свої корисні властивості.
Міф №4. Одного яблука в день достатньо, щоб бути здоровим
Безумовно, яблука важливі і корисні для нашого організму. По-перше, вони є потужним антиоксидантом, тим самим перешкоджають передчасному старінню і допомагають імунній системі справно виконувати свої "обов'язки". А по-друге, вони є джерелом клітковини, яка, зокрема, покращує роботу системи травлення.
Незважаючи на всю важливість і корисність, одне яблуко на добу не зможе забезпечити організм всіма необхідними вітамінами і мінералами. Щодня рекомендується споживати близько 500 р. продуктів рослинного походження, при цьому дієтологи радять з'їдати не менше 5 фруктів в день.
Міф №5. Морква є овочем
Морква з 1991 р. в Європі вважається фруктом. У межах ЄЕС більше ніхто не називає її овочем чи коренеплодом. Португальцям це дозволяє продовжувати виготовлення і експорт морквяного варення, бо, за європейськими стандартами, варення робиться тільки з фруктів.
- РататуйЯркие овощи, вкус лета и потрясающий аромат - всё это рататуй, рецепт которого мы предлагаем ниже.Повна версія статті
- Почему нельзя есть одну и ту же пищу каждый деньВ современном темпе жизни мы привыкли завтракать, обедать и ужинать быстро и удобно. Поэтому в рационе преобладает в основном одна и та же еда.Повна версія статті