Біфштекс з сюрпризом. Як антибіотики потрапляють до нас в їжу
Залишки антибіотиків у продуктах нормуються. Більш того, гранично допустимі рівні вмісту спеціально на порядок або більше занижені по відношенню до максимальних нечинним доз на організм (встановлюються при токсиколого-гігієнічній оцінці цих речовин). Так що навіть якщо людина іноді з'їсть 100-200 мкг, скажімо, тетрацикліну (він найчастіше застосовується в сільському господарстві) замість 10 мкг на кг, то шкоди для здоров'я не буде. Організм впорається сам і утилізує непотрібне. Небезпека в іншому. Тваринам даються дози ліків, в десятки разів менше лікувальних, - часто їх додають в корм для профілактики. Такі малі дози не викликають загибель мікроорганізмів в організмі худоби та птиці, але змушують мікробів пристосовуватися перебудовами в генетичному апараті. Бактерії починають посилено обмінюватися генами, що забезпечують стійкість до антибіотиків, а заодно передають один одному і гени патогенності. Простіше кажучи, поступово з нешкідливих окремі бактерії стають дуже шкідливими. З середини 80-х рр. минулого століття ці знову виниклі патогени посипалися як з рогу достатку і стали викликати спалахи захворювань. У 2011 р. «мутантна» кишкова паличка викликала спалах кривавої діареї зі смертельними наслідками. Раніше аналогічні спалаху траплялися в Японії, Америці, Шотландії. У РФ офіційно зареєстрований один випадок, коли в 2013 р. в С.-Петербурзі захворіли люди, які вживали сире молоко з молокомата (автомати з продажу молока). Найгірше, що появі супербактерій призводить до того, що залишається все менше антибактеріальних препаратів, здатних впливати на них.
- Але чи є альтернатива використання антибіотиків в сільському господарстві? Адже мало радості і від молока корів, заражених небезпечною інфекцією.
- Держава має жорсткіше зобов'язувати виробників впроваджувати сучасні технології гігієни на фермах, ширше застосовувати вакцинацію тварин, додавати в корми пробіотики (корисні бактерії пригнічують ріст шкідливих) - тоді тварини не хворітимуть і потреба в ліках зменшиться. А крім того, йти від практики використовувати одні і ті ж антибіотики для тварин і людей. І жорстко контролювати їх використання: не засипати в корм тварин для профілактики, а давати лише при загрозі інфекції. Обов'язково відстежувати дозування і залишок препарату перед відправкою тварини на забій (повинно пройти не менше 7-10 днів, щоб препарат пішов з організму). Поки це найслабша ланка. Треба заборонити продавати антибіотики без рецепта лікаря. Сьогодні будь-який фермер може придбати їх у звичайній аптеці і годувати ними тварин.
- РататуйЯркие овощи, вкус лета и потрясающий аромат - всё это рататуй, рецепт которого мы предлагаем ниже.Повна версія статті
- Почему нельзя есть одну и ту же пищу каждый деньВ современном темпе жизни мы привыкли завтракать, обедать и ужинать быстро и удобно. Поэтому в рационе преобладает в основном одна и та же еда.Повна версія статті