Ода радості. Які засоби підвищують рівень гормонів щастя
Поки філософи шукають співвідношення ідеального і матеріального, біохіміки висунули свою версію. Вони вважають, що щастя — хімічна реакція, яка відбувається в організмі під впливом тих чи інших факторів. Викликається відчуття радості та ейфорії гормонами: серотоніном, дофаміном і ендорфіном. Рівень цих речовин може коливатися і навіть падати майже до нуля — і тоді людина відчуває апатію й утому, а нерідко і зовсім впадає в депресію.
Робота мозку
Гормони щастя, як і багато інших, виробляються головним мозком, а точніше — завдяки гіпофізу. Саме вони забезпечують людині позитивні емоції, а настрій безпосередньо залежить від того, скільки їх синтезувалося і виявилося в крові. Також серотонін, ендорфіни і дофамін відповідають за зняття болю при физнагрузках, нормалізують стан організму при стресах і відмінно стимулюють імунітет.
При нестачі цих «батарейок» людина починає відчувати ломоту у всьому тілі і нерідко відчуває відчуття схоже повноцінної депресії.
При цьому на такий хімічний процес цілком можливо вплинути ззовні. Причому є чимало безпечних способів впливати на свій організм, збільшуючи рівень радості.
Здорова активність
Фізична діяльність помітно збільшує концентрацію гормонів щастя. Тому після хорошого тренування недарма багато відчувають відчуття легкої ейфорії. Під час виконання навантаження ритмічна діяльність серця прискорюється, кровообіг розганяється, серотонін і ендорфіни виробляються швидше і прискорено поширюються по організму. Вироблення гормонів щастя починається через 30-40 хвилин після початку тренування і триває ще 2 години після її закінчення.
Однак варто розуміти, що не можна переборщувати. Занадто важка і виснажлива діяльність призведе до зовсім протилежних результатів. Щоб домогтися очікуваного ефекту, лікарі рекомендують вибрати ігровий вид спорту: футбол, баскетбол і т. д. А ось від важких силових вправ на щоденній основі краще відмовитися.
Продумуємо меню
Підвищити рівень гормонів радості і, відповідно, свій настрій, цілком можливо за допомогою продуктів. Так, у списку тих, хто бажає відчувати постійно відчуття душевного підйому і буквально літати на крилах, повинні бути наступні пункти:
- Шоколад
- Полуниця. Вона багата вітаміном С, який відмінно стимулює нервові імпульси і провокує вироблення гормонів; антиоксиданти допомагають позбутися від токсинів
- Виноград. Фруктоза і глюкоза в його складі відмінно піднімають настрій
- Апельсини. У них крім вітаміну С є і вітамін В, який також дозволяє врівноважити нервову систему
- Банани. В них міститься калій, зміцнюючий рецептори. Цукор, який є у фрукті, дозволяє підвищити запаси енергії
- Перець. Гостра їжа відмінно стимулює обмінні процеси, а також активізує роботу мозку
Звичайно ж, варто розуміти, що в гонитві за щастям не варто буквально накидатися на такі страви. Адже вони здебільшого дуже калорійні. А якщо у людини почне збільшуватися вага на тлі надмірного вживання солодкого або з'являться проблеми зі шлунком на тлі зловживання гостреньким, йому вже буде не до веселощів.
Досить випрямитися
Багато хто помічає, що ті, хто не відчуває щастя в житті, як правило, сутуляться і горбятся. І в цьому є частка істини, тому що коли постава неправильна, у людини порушується кровообіг, і надходження гормонів щастя сповільнюється. Досить розпрямити спину, піти легкої пружної ходою, щоб гормон щастя почав з'являтися в крові. Тоді і гарний настрій повернеться дуже швидко.
Нові враження
Хобі, особливо творче, відмінно допомагає підвищити рівень гормонів щастя в крові. Головне, щоб заняття були бажаними: треба реалізувати себе, щоб відчути приплив сил.
Відмінним рішенням стануть подорожі. Вони дозволяють регулярно міняти обстановку, отримувати нові емоції, завжди бути в стані легкої ейфорії і очікування чогось нового і незвичайного.
Як варіант, можна слухати приємну і улюблену музику. Вона допоможе налаштуватися на потрібний лад, помріяти і отримати позитивний заряд емоцій.
Крім того, варто розуміти, що заняття по душі дозволить позбавитися від важких думок і дум, вбереже психіку від перевантажень і стане відмінним засобом профілактики стресу.
Корисний вітамін
Вітамін D — відмінний варіант підвищення рівня гормонів радості в організмі. А це означає, що слід частіше гуляти і бути на свіжому повітрі. Відмінним рішенням стане часте перебування на сонці. Однак варто розуміти, що бувають сезони, коли регулярні прогулянки під сонцем неможливі. Наприклад, взимку. Тому лікарі нерідко рекомендують доповнювати свій раціон вітаміном D. Для цього достатньо приймати риб'ячий жир або водний розчин вітаміну, який продається в кожній аптеці.
- РататуйЯркие овощи, вкус лета и потрясающий аромат - всё это рататуй, рецепт которого мы предлагаем ниже.Повна версія статті
- Почему нельзя есть одну и ту же пищу каждый деньВ современном темпе жизни мы привыкли завтракать, обедать и ужинать быстро и удобно. Поэтому в рационе преобладает в основном одна и та же еда.Повна версія статті