Новорічні свята без шкоди для здоров'я
Застільні правила. Поради медиків.
1. Голодним сідати за святковий стіл не можна. Багато дотримуються точки зору, що потрібно приберегти місце в шлунку для різних смакоти і морять себе голодом протягом попереднього дня. Господині, які весь день працюють як бджілки, готуючи будинок, стіл, себе до зустрічі гостей, які не встигають інший раз навіть перекусити. Що відбувається з вашим організмом в цьому випадку?
Контроль поглинання їжі з-за розігрався апетит і під впливом алкоголю слабшає, і ви здатні переїсти вже в перші півгодини застілля.
Порада: протягом дня влаштовуйте невеликі перекуси для себе і для своїх домочадців. Найкраще перекушувати продуктами, багатими білками: сирами, курячим м'ясом, горішками. Додамо до них приправи і спеції, тонізуючі організм і допомагають травленню. Наші помічники напередодні застілля — кориця, імбир, каррі, перець. А також овочі, фрукти, свіжовичавлений сік. Допоможуть шлунку йогурт, кефір, сир. Борошняного варто утриматися.
2. Подрімати необхідно обов'язково. Інакше сил на торжество може не вистачити. Якщо не виходить викроїти хоча б годинку на сон, то допоможе підбадьоритися контрастний душ.
3. Шампанське не визнає конкурентів, змішувати його з іншими алкогольними напоями не варто. Краще обмежитися яким-небудь одним. Щодо фортеці, існує правило: градуси повинні бути на одному рівні або підвищуватися.
4. Пийте під час застілля більше води. Це запобіжить зневоднення організму, знизить рівень алкоголю в крові, допоможе виведенню токсинів. Вода повинна бути простою, не газованої.
5. Алкоголь і газовані напої не поєднуємо! Вуглекислота допомагає швидше всмоктуватися алкоголю в кров, що призводить до більш швидкому сп'янінню.
6. Солодкі спиртні напої згубні для підшлункової залози. Найменш небезпечно в цьому плані біле сухе вино.
7. «Артпідготовка». Якщо вам не доводилося давно пити міцні напої, і ви знаєте, що в Новорічну ніч цього не уникнути, підготуйте свій організм. За кілька днів до свята введіть у свій раціон грамів по 50 в день горілки або іншого спиртного. Це м'яко підготує печінку до більш серйозному випробуванню.
8. Допомога травленню. На святковому столі обов'язково повинні бути присутніми продукти, що поліпшують травлення. До них належать кислі морси, компоти, кислі фрукти, лимони, мариновані помідори і огірки, квашена капуста.
9. Виключаємо солодкі фрукти. Навіть в якості десерту. Вони, поєднуючись з жирними і м'ясними стравами, створять середовище, сприятливе для бродіння. В результаті вам забезпечені здуття живота, відрижка, гази.
10. Не переїдаємо. Помірність в їжі ще нікому не зіпсувала свято і настрій. Ніч довга, не прагнете спробувати всі привабливі страви відразу. Краще їсти менше, але частіше.
Рецепти самодопомоги.
Похмілля. Перед святковим застіллям, щоб знизити токсичний вплив алкоголю, прийміть Капилар (3 таблетки). Можна випити активоване вугілля (на 10 кг ваги - 1 таблетка ). Після застілля ще 3 таблетки Капилара і активоване вугілля (6 таблеток).
Зняти похмілля допоможе випробуване століттями засіб — розсіл. Також хороший чай з лимоном і медом, свіже повітря і сон. Рекомендується саме ця послідовність: чай, повітря, сон.
Допомога печінки. Будь-яке застілля — серйозне випробування для нашої печінки. Зменшити болі, вивести накопичену зайву жовч допоможуть народні засоби: відвар кукурудзяних рилець або шипшини.
Отруєння. Промиваємо шлунок підсоленою теплою водою (не менше 2 літрів, після кожних 2-3 склянок викликаємо блювоту). Щоб сповільнити всмоктування отрут, необхідно випити що-небудь обволікаючу: кисіль, крохмаль, молоко, молочну сироватку.
Вимірюємо температуру, якщо стовпчик термометра піднявся вище 37, 4, слід звернутися за допомогою до лікаря. Негайно викликати «Швидку» необхідно при зростаючій температурі, погіршення зору, блювоти, головного болю (не похмельной). Такі симптоми має отруєння ботулотоксином. Отруєння грибами проявляється схоже, а також блідими шкірними покривами, чорнотою під очима.
Діарея. Прийміть імодіум, смекту або лоперамід згідно з інструкцією. Лоперамід переважно при тривалому і частому діареї (на добу більше 3 разів).
Печія. Може з'явитися, як наслідок вживання жирної їжі, газованих напоїв, шампанського (у великій кількості). Також причиною печії може стати підвищена кислотність шлунка.
Допоможе «Альмагель А», це препарат зніме різі, усуне печію та болі у шлунку. При тривалій печії (довше 3 днів), необхідно здатися лікареві.
Багато хто при печії приймають соду, цим методом не можна захоплюватися, так як можна спровокувати рак стравоходу та шлунка.
- РататуйЯркие овощи, вкус лета и потрясающий аромат - всё это рататуй, рецепт которого мы предлагаем ниже.Повна версія статті
- Почему нельзя есть одну и ту же пищу каждый деньВ современном темпе жизни мы привыкли завтракать, обедать и ужинать быстро и удобно. Поэтому в рационе преобладает в основном одна и та же еда.Повна версія статті