Коріандр: лікувальні властивості і застосування
Склад і лікувальні властивості коріандру
1. У складі плодів коріандру дослідники виділили: ефірні олії з великим вмістом ліналоола, гераниола, борнеолу, терпинолена, фелландрена, пинеи, цимолу, децилового альдегіду і дециловой кислотою. Однак повністю дозрілі насіння містять в меншій кількості ефірних масел, зате в них зростає вміст ліналоола. Жирні олії, у яких присутні: олеїнова, изоолеиновая, лінолева, пальмітинова, стеаринова та міристинова жирні кислоти. У невеликих кількостях алкалоїди, і вітаміни А і С.
2. В офіційній медицині широко використовується препарат «Масло коріандру», основною активною речовиною в якому є ліналоол.
3. В даний час масло коріандру застосовується для нормалізації порушених травних процесів, зниження рівня вмісту цукру в крові, нормалізації виділення гормону – інсуліну. Крім того, застосування масла коріандру стимулює виділення в кров естрогену. Також це масло може бути призначено як знеболюючий, протизапальний, антисептичний і сечогінний засіб. При простудних захворюваннях масло коріандру призначається для розрідження і полегшення виведення мокротиння з бронхів.
4. Настоянка з насіння коріандру призначається: для лікування різних печінкових патологій і запалень жовчного міхура, при ураженні організму гельмінтами, при зайвому газоутворення в кишечнику, для лікування бронхітів і так далі.
5. Відвар з насіння коріандру призначається: для лікування патологій жовчного міхура, при порушеннях в роботі шлунково-кишкового тракту, для лікування різних ран і виразок на шкірі при зовнішньому застосуванні.
Застосування коріандру в народній медицині
У народній медицині вже давно і дуже ефективно коріандр застосовується для лікування різних захворювань. Однак при бажанні скористатися засобами, приготованими за рецептами народної медицини, необхідно отримати на це дозвіл від свого лікуючого лікаря. Тільки в цьому випадку можна приготувати цілющі засоби на основі коріандру в домашніх умовах з метою їх застосування.
Чай з плодів коріандру, застосовуваний для лікування геморою
Для приготування такого чаю потрібно взяти в рівних частинах листя касії, траву деревію, кору жостеру, насіння коріандру і коріння солодки. Все це потрібно подрібнити, взяти одну столову ложку такої суміші і залити її 200 мл окропу. Залиште відвар настоювати до повного охолодження. Після чого його потрібно процідити і використовувати для лікування геморою. Дозування: приймати по 10 мл такого чаю за один прийом перед сном.
Чай з насіння коріандру, застосовуваний для лікування жовтяниці і запалень жовчного міхура
Для приготування цього засобу знадобиться взяти 4 г квіток цмину, 3 г листя вахти і 1 г насіння коріандру. Все це потрібно подрібнити в ступці, а потім залити дві столові ложки цієї суміші на 400 мл окропу. Потім ємність з відваром потрібно поставити на вогонь, довести до кипіння і варити його ще хвилин десять. Після цього відвар потрібно зняти з вогню, дати йому повністю охолонути, а потім процідити. Дозування: по 100 мл за двадцять хвилин до прийняття їжі. Необхідно виконати два – три прийоми протягом дня. Такий чай дуже добре посилює виділення жовчі.
Настоянка з насіння коріандру, застосовувана для зняття підвищеної нервової збудливості
Одна столова ложка мелених насіння коріандру заливають половиною склянки горілки в пляшці з темного скла і залишають для настоювання протягом 14 днів. Після цього настойку потрібно процідити і приймати по 40-50капель протягом дня. Ця настоянка є дуже ефективним антидепресантом, який має заспокійливу і протисудомну дію.
Відвар з насіння коріандру, застосовуваний для лікування атонії кишечника
Для цього необхідно взяти одну чайну ложку насіння коріандру, попередньо подрібнених в ступці, і залити її склянкою окропу. Потім помістити ємність з відваром на водяну баню і варити на повільному вогні протягом 15 хвилин. Після цього ємність знімається з вогню, а відвар залишають для настоювання протягом сорока хвилин. Потім настій потрібно процідити і долити кип'яченою водою до початкового об'єму. Дозування: дві столові ложки настою за один прийом. Всього потрібно виконувати протягом дня 3-4 прийоми.
Кориандровый сахар, применяемый для лечения гастритов, язвенной болезни желудка и двенадцатиперстной кишки
Для этого понадобится взять около 20 штук семян кориандра на каждые 30 г сахара-песка. Все это засыпается в кофемолку и перемалывается до состояния пудры. Все это нужно хранить в стеклянной, плотно закрытой посуде. Дозировка: две чайной ложки кориандрового сахара на 200 мл теплой воды. Принимать 2 раза в день. Кроме того, это средство можно использовать для снятия болевых ощущений, для улучшения аппетита, для облегчения самочувствия при излишнем газообразовании и так далее.
Противопоказания к применению
Запрещается употребление кориандра: если у вас присутствует личная непереносимость к этому растению, поскольку оно может вызвать сильнейшую аллергическую реакцию в организме, при гастритах и язвенной болезни желудка, при заболеваниях сердечно-сосудистой системы, например, инфаркте миокарда, ишемии, тромбофлебите, тромбозе, повышенном кровяном давлении, при сахарном диабете. Превышение дозировок употребления кориандра может привести к расстройству психики и обморокам. Поэтому нужно строго придерживаться дозировок, указанных в рецептах приготовления средств.
- РататуйЯркие овощи, вкус лета и потрясающий аромат - всё это рататуй, рецепт которого мы предлагаем ниже.Повна версія статті
- Почему нельзя есть одну и ту же пищу каждый деньВ современном темпе жизни мы привыкли завтракать, обедать и ужинать быстро и удобно. Поэтому в рационе преобладает в основном одна и та же еда.Повна версія статті