Чим допоможе орегано?
Склад і наявність корисних речовин
Орегано дуже багата різними ефірними маслами, які надають йому гострий гіркуватий смак і аромат. У ці олії входить величезна маса корисних і цілющих речовин. Тимол має болезаспокійливу і антисептичну властивість, карвакрол – протизапальною та антиоксидантною, сесквітерпени – протиглистовою. Також орегано містить в складі необхідні для людини вітаміни А, K, E, C і групи В.
Орегано містить дуже корисні для людського організму дубильні речовини. Вони сприяють ефективному очищенню від токсинів і шлаків. Аскорбінова кислота, що також входить до складу, має загальнозміцнюючу дію, а вітамін К підвищує звертання крові. Холін добре впливає на нервову систему та нормалізує обмін жиру і рівень холестерину.
До складу орегано також входять: розмаринова кислота, цимол, гіркі речовини, флавоноїди, терпени, геранілацетат. Це рослина може надавати зміцнювальний, стимулюючу, сечогінний, відхаркувальний, бактерицидну, потогінний, заспокійливе, дезинфікуючий та імуномодулюючу дії.
Лікувальні, корисні властивості
З давніх пір орегано використовується як лікарська трава. Особливу цінність воно має позитивний вплив на жіночий організм. Вона надає стимулюючу і тонізуючу дію на гладку мускулатуру матки. Але це властивість має двояке використання. Настій або звичайний чай з орегано відновлює менструальний цикл, сприяє зниженню менструальних болів і застосовується у разі затримки місячних. Інша властивість, що використовується знахарями ще в давнину, - абортивний, тому вагітним орегано протипоказано. Але це не стосується жінок, так як рослина має здатність підвищувати лактацію.
Орегано показано і під час клімаксу, адже воно надає заспокійливу дію під час припливів і пригноблених психічних станах. В окремих випадках за допомогою орегано вдається пригальмувати ранній клімакс і продовжити активну роботу яєчників.
Рослина має заспокійливу та легку снодійну дію і на дітей. Ще орегано має позитивний вплив на травну систему: підвищує тонус, посилює перистальтику, секреторну функцію кишечника, підвищує апетит, покращує травлення. Відвар трави орегано ефективно знімає похмільний синдром. Народна медицина здавна застосовує орегано при лікуванні алкоголізму, рекомендується приймати відвар щодня, вранці і ввечері, по четвертій частині стакана.
Існує твердження, що орегано здатне замінити найбільш ефективні антибіотики. Вченими доведено, що регулярний прийом в їжу цієї спеції позбавляє людський організм від безлічі існуючих інфекцій.
Орегано застосовують і зовнішньо у вигляді компресів, а також включають до складу спиртових настоянок та косметичних олій, які використовують при себорейний екземах, дерматитах, герпесі, різних зудах і опіках легких ступенів.
Завдяки своїм властивостям ця рослина є чудовим джерелом клітковини, яка видаляє жовчні солі і канцерогенні токсини, зв'язуючись з ними в товстій кишці. Це є стимулом для організму руйнування ним холестерину і вироблення більшої кількості солей жовчі.
У кулінарії
Орегано вже дуже давно користується популярністю серед кулінарів. Зазвичай вони використовують сушене листя і квіткові бруньки, але ще вживаються свіжі листочки. Італійська та грецька кухня широко використовує дану пряність.
В нашому регіоні орегано зазвичай використовують для приготування напоїв, засолювання овочів, приготування квасу і пива. Особливо цінуються консервуючі властивості прянощі, які обумовлені дубильними речовинами, що входять до складу. Завдяки орегано соління набувають приємний аромат.
Найкраще поєднання орегано з рибними соусами, салатами і шинкою. Без нього не обходяться при приготуванні запеченої картоплі, ягнятини, свинини, м'ясних супів, омлетів. Додавати орегано краще всього в кінці приготування.
У косметології
Здатність орегано посилювати ліполіз в жирових клітинах відома давно. Внаслідок ліполізу відбувається розщеплення жиру і позбавлення від целюліту. Для цього застосовується масаж проблемних зон з використанням суміші рослинного і ефірного масла орегано. Також рослина поширена в косметичній промисловості. Його додають у креми, маски і скраби. Такі кошти легко приготувати і в домашніх умовах.
Нанесений на 30 хвилин відвар орегано, змішаний з яєчним білком, стягує пори, усуває жирний блиск і надає шкірі свіжий, здоровий вигляд. Також чудово дезінфікує, заспокоює роздратовану шкіру спиртова настоянка орегано.
Полоскання волосся відваром даної трави зробить їх міцніше, позбавить від лупи і додасть шовковистість. Доданий в кондиціонер для волосся ефірне масло орегано додасть їм здоровий блиск і тонкий аромат. А кілька крапель цього ж масла в гелі для душу зменшить потовиділення і очистить шкіру від прищиків, подразнень і розширених пор.
Що стосується дієт, то лікарі рекомендують додавати цю пряність у їжу. Вона замінить шкідливі соуси, зробить блюдо ароматніший і допоможе знизити необхідну кількість додається в їжу солі. Орегано прискорює процес перетравлення їжі та її засвоєння, а також перешкоджає відкладенню жирів.
Оказывается, пристрастие жителей востока и Средиземноморья к специям вроде орегано – неслучайно и обосновывается не только его приятным вкусом и ароматом. Последние медицинские исследования доказали, что содержащийся в составе орегано карвакрол весьма эффективно справляется с микробами и паразитами, которые представляют собой серьезную угрозу для здоровья людей, живущих в жарких южных странах. Если бы народы, населяющие эти территории, не открыли для себя чудодейственные свойства трав и не использовали их в пищу, возможно, эпидемии уничтожили бы целые нации.
Активные вещества, которыми так богат орегано, способны справляться не только с вирусами и микробами, но и очень эффективно уничтожают паразитов, которые поселяются в человеческом организме. В частности, лямблии – мелкие глисты, живущие в тонком кишечнике, а также желчном пузыре людей, очень не любят орегано. Также эта трава способна убивать даже самые устойчивые к сильнодействующим антибиотикам микробы, такие как золотистый стафилококк – бич большинства больниц. Вчені у своїх дослідженнях порівняли 18 сучасних препаратів антимікробної дії і прийшли до висновку, що орегано є більш ефективним засобом, ніж будь-який із цих лікарських засобів.
- РататуйЯркие овощи, вкус лета и потрясающий аромат - всё это рататуй, рецепт которого мы предлагаем ниже.Повна версія статті
- Почему нельзя есть одну и ту же пищу каждый деньВ современном темпе жизни мы привыкли завтракать, обедать и ужинать быстро и удобно. Поэтому в рационе преобладает в основном одна и та же еда.Повна версія статті